Mefa Geridönüşüm - Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Metal Hurda

Hurda genel olarak yeniden kullanım özelliğini yitirmiş, işlevsel olarak bir değeri olmayan, miadı dolmuş madde ve malzemelere verilmiş isimdir. Sanayi ve ekonomi aççısından gelişmiş olan ülkelerde hurdalar yeni ürünler kadar değerlidir.

Bunun sebebi ise genellikle "recycle" bilinen geri dönüşüm işinde kullanılmaktadır.

Hurda haline gelmiş endüstiriyel üretim fazlası olan atıklar farklı ürünlere dönüştürülerek farklı sektörlerde de kullanılabilmektedir. Söz konusu hurdanın farklı sektörlerde  tekrar kullanılabilmesini sağlamak amacıyla geri dönüşüme katkı sunuyoruz.

 

Devamı

Atık Taşıma

Atık yönetiminde genel ilke;atıkların kaynağında azaltılması, kaçınılmaz olarak çıkan atıkların da mümkün olan en yüksek oranda geri kazanılarak, yeniden kullanılması olmalıdır.

Artan sanayi üretimleri sonucunda ortaya çıkan, doğal yaşamı ve geleceğimizi tehtit eden TEHLİKELİ veya TEHLİKESİZ atıkların lisanslı araçlarımızla  fabrika ve tesislerden alınarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı direktifleri doğrultusunda yetkili noktalara taşıyoruz.

Devamı

Ambalaj Atığı

Ambalaj; içerisinde yer alan ürünü yapısına ve şekline göre en iyi şekilde koruyan, temiz ve sağlıklı kalmasını sağlayan, nakliyesini kolaylaştıran ve aynı zamanda ürünün tanıtımını yapan değerli bir malzemedir. Günümüzde ambalajların kullanım alanları oldukça genişlemi, ambalaj üretimi  ve geri kazanımı önem kazanmıştır.

Devamı

Fabrika Sökümü

Ömrünü tamamlamış fabrika ve tesislerin güvenli bir şekilde, son teknoloji ile yerinde sökülüp yeni ve güvenli çalışma alanlarının oluşturulması alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Devamı

İmha-Bertaraf

İmha edilecek atıkla ilgili inceleme yapılıp tarafınıza ayrıntılı bilgi verilmektedir. İmha öncesi atığın malzeme bilgi formunu tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Son tüketim tarihi geçen, üretim hatası bulunan veya başka bir sebepten iadesi bulunan; tekstil,gıda,teknoloji gibi ürünleri paçalayıp yetkili berteraf tesisine ulaştırıyoruz.


 

Devamı

Fabrika Temizliği

Temizlik Fabrikanızda calısma konunuza ozel dezenfektanlar ve temizleyiciler ile temizlik yapmaktayız. Bu konuda ucretsiz expertiz hizmetimizi isteyiniz. Periyodik temizlik bakım anlasmaları yapılır,Insaat halinde veya calısmakta olan tum atolye, imalathane ve fabrikaların tum temizlik ihtiyacı detaylı yapılır.

Devamı


Hakkımızda

Firmamız 1997 yılında Kocaeli/Gebze’de kurulmuştur. Kuruluşundan bu güne en yeni Geri dönüşüm teknolojileri bünyesine katarak Lisanslı ‘’Ambalaj Atığı Toplama’’ Ayırma Tesisi olarak faaliyet göstermektedir.

Popüler Menüler